Kompleksowe oczyszczanie wątroby

Wątrobę często nazywa się naturalną oczyszczalnią ludzkiego organizmu. Faktycznie, bez tego organu nasze życie nie byłoby możliwe. To właśnie do wątroby trafiają i są neutralizowane wszystkie toksyny, które dostają się do naszego ciała nie tylko drogą pokarmową oraz spora część toksycznych substancji, które wdychamy z powietrzem.

Niestety, ilość toksyn, z którymi dzień w dzień musi radzić sobie nasza wątroba, jest coraz większa, i choćbyśmy bardzo chcieli, nie mamy na to większego wpływu. Przetwarzane jedzenie, skażone pestycydami warzywa i owoce, woda pitna, powietrze – tych czynników nie jesteśmy w stanie uniknąć. A przecież wielu z nas pije również alkohol, pali papierosy lub bierze leki. To wszystko sprawia, że prędzej czy później wątroba słabnie, traci pewną część swoich zdolności do autoregenracji i coraz mniej skutecznie odtruwa organizm.

Jakie są konskwencje tego procesu? Przede wszystkim, toksyny odkładają się w naszym ciele, powodując liczne spustoszenia i upośledzając pracę naszgo organizmu pod wieloma względami. Po drugie, wątroba ulega postępującemu uszkodzeniu, co w końcu może grozić marskością, albo nawet  nowotworem. Na szczęście istnieją liczne metody, dzięki którym jesteśmy w stanie efektywnie wspomagać pracę naszej wątroby.

Sprawdź: Zioła na wątrobę – oczyszczanie wątroby

Jak dbać o wątrobę?

Zasadniczo można wyróżnić dwa rodzaje substancji wspomagających wątrobę. Pierwsze z nich działają osłonowo na wątrobę, przyczniając się do regeneracji komórek tego niezwykle ważnego narządu. Tutaj należy wymienić przede wszystkim fosfolipidy sojowe oraz sylimarynę (składnik, którego źródłem jest Ostropest Plamisty).

Drugi typ substancji działa odtruwająco, tym samym niejako odciążając wątrobę w jej funkcjach detoksykacyjnych. Można to zilustrować za pomocą następującego obrazka: załóżmy, że nasza wątroba to duża oczyszczalnia toksyn. Do tej oczyszczalni podłączamy swego rodzaju wspomagacz, dzięki czemu działa ona sprawniej i może trochę odpocząć. Do substancji o silnym działaniu odtruwającym zalicza się między innymi karczoch, babka płesznik czy czarnuszka siewna. Oczywiście, nie wystarczy jednorazowe zastosowanie, któregoś z wymienionych składników. Jakakolwiek kuracja oczyszczajaca, albo nawet zwykła suplementacja preparatami wspomagającymi pracę wątroby mają sens tylko i wyłącznie wtedy, gdy ich czas trwania wynosi co najmniej 3-4 tygodnie.

Jaką kurację oczyszczajacą wątrobę wybrać?

Na rynku jest dostępnych wiele preparatów, których producenci obiecują nam kompleksową kuracje oczyszczajacą. Niestety, większość z tych preparatów zawiera tylko i wyłącznie składniki o działaniu odtruwającym. Jest to błąd, ponieważ aby oczyszczanie wątroby mogło być skutecznae, należy pamiętać również o osłonie i regeneracji wątroby. Jednym z nielicznych suplementów wartych polecenia jest preparat Hepa Vitale. Hepa Vitale to kompleksowa kuracja oczyszczająca, która uwzględnia wszystkie istotne elementy tego procesu. Ostropest Plamisty, czyli źródło sylimaryny, zapewnia osłonę i wsparcie procesu autoregeneracji wątroby, dzięki czemu ta naturalna oczyszczalnia naszego organizmu powoli odzyskuje pełnię swoich zdolności detoksykacyjnych. Dwa pozostałe składniki, czyli Babka Płesznik oraz Czarnuszka Siewna, wykazują silne właściwości odtruwające a drugie z wymienionych ziół działa również wspomagając na układ odpornościowy.

Czytaj również:2 Komentarzye to “Kompleksowe oczyszczanie wątroby”

  1. Fred Says:

    Papieroski, piweczko, a potem zdziwienie, że wątroba pełna toksyn. Do tego fast foody, bo oczywiście trzeba coś przekąsić do papieroska i trunku. I efekt wiadomy, taki że potem lepiej zacząć stosować odtruwanie organizmu zanim będzie za późno. Ale najlepiej do czegoś takiego wcale nie dopuścić.

  2. Sven Says:

    Najważniejsze jest to, żeby pamiętać, że oczyszczanie organizmu to nie tylko wątroba. Także inne elementy naszego ciała wymagają ciągłego nadzoru, który powinien być przeprowadzany regularnie i z głową. Ale mało się o tym mówi, bo to nie na rękę koncernom farmaceutycznym. Człowiek bez toksyn mało choruje, nawet rzadko się przeziębia, a wtedy nie kupuje leków i biznes się nie kręci.

Dodaj komentarz, Twoim zdaniem...