Jak długo trwa leczenie trądziku różowatego?

Trądzik różowaty jest zapalną chorobą skóry twarzy. Towarzyszą jej takie objawy jak zaczerwienienie i krostki. Jeśli chodzi o przyczyny trądziku różowatego, to bywają one bardzo różne. Wymienia się tu między innymi zaburzenia trawienia, zakażenia bakteryjne czy też promieniowanie UV. Występuje on częściej u kobiet. Picie kawy, jedzenie pikantnych przypraw, alkohol to wszystko sprzyja powstawaniu trądziku różowatego.

Leczenie trądziku różowatego jest dosyć trudną sprawą i wymaga dużo cierpliwości od osoby, która boryka się z tą chorobą. Leczenie trwa dosyć długo. Stosuje się tutaj preparaty przeciwzapalne oraz przeciwbakteryjne, które mają zbawienne działanie na skórę. Gdy mamy do czynienia z bardziej zaawansowanym stanem choroby, przyjmuje się doustnie antybiotyki. Bardzo istotna jest tutaj pielęgnacja. Trzeba szukać odpowiednich kosmetyków takich jak acnerose, które nie podrażnią naszej skóry. Należy rozejrzeć się za łagodzącymi preparatami oraz dobrze, gdyby były one nawilżające. Nie powinny mieć w składzie alkoholu, który może podrażnić skórę oraz należy pamiętać, aby nie zawierały w swoim składzie mięty, kamfory, a także eterycznych olejków. Warto stosować kremy z wysokim filtrem UV, tak by zapewnić naszej cerze odpowiednią ochronę.

Bardzo często zdarza się tak, że objawy takie jak rumień czy powiększone naczynia krwionośne pozostają na zawsze. Wtedy z pomocą przychodzi jedynie medycyna estetyczna, czyli laser naczyniowy bądź IPL. Widocznie poprawi wygląd naszej cery i zmniejszy widoczność naczynek krwionośnych. Z reguły wystarczają tutaj tylko 3 sesje, aby powstrzymać dalszy rozwój choroby. Jednak będzie trzeba zabieg ten powtarzać, przynajmniej raz w roku, bądź raz na kilka lat, w zależności od momentu pojawienia się nowych naczynek. Leczenie trądziku różowatego doustnymi antybiotykami może potrwać do 6 miesięcy. Istnieje również metoda leczenia polegająca na zastosowaniu preparatów zawierających retonoidy. Kryją się one pod postacią żeli, kremów. Działają przeciwzapalnie. Taka kuracja trwa od 5 do nawet kilkunastu tygodni.Dodaj komentarz, Twoim zdaniem...