Depilacja laserowa – dlaczego warto?

Salony kosmetyczne oferują swoim klientkom zabiegi różnego rodzaju. Do najbardziej popularnych można zaliczyć depilację – kobiety mogą zdecydować się na usunięcie włosków z łydek, ud, strefy bikini, czy spod pach. Wiele pań nie wie jednak na jaką metodę depilacji warto się zdecydować.

Zalety depilacji laserowej

Osoby chcące cieszyć się trwałym efektem po depilacji powinny zdecydować się na laserowe usuwanie włosków. Ta metoda ma wiele zalet dlatego też zyskuje coraz więcej zwolenniczek. Przede wszystkim sam zabieg jest bezbolesny (przed jego rozpoczęciem depilowana partia ciała zostaje znieczulona) i zazwyczaj nie trwa dłużej niż godzinę. Ponadto, inaczej niż w przypadku innych rodzajów depilacji, włoski nie odrastają,a raz wydepilowana skóra pozostaje gładka na zawsze. Należy zdawać sobie sprawę, że depilacja nóg laserem (dotyczy to także innych partii ciała) powinna zostać powtórzona przynajmniej trzykrotnie – jest to konieczne, ponieważ w czasie zabiegu nie wszystkie włoski są w jednakowej fazie wzrostu. Przed zabiegiem przez około 30 dni nie powinno się golić nóg, a włoski powinny zostać usunięte dopiero dzień przed planowanym zabiegiem.

depilacja laserowa ręce
Zabieg depilacji laserowej jest dedykowany wyłącznie dla osób mających ciemne włosy. Jest to spowodowane faktem, iż włosy siwe czy blond nie mają wystarczającej ilości pigmentu, zatem niemożliwe jest uzyskanie wymarzonych efektów. Dodatkowo temu rodzajowi depilacji nie mogą zostać poddane kobiety ciężarne oraz osoby cierpiące na choroby skóry (między innymi bielactwo), a także te, które niedawno się opalały.


Dodaj komentarz, Twoim zdaniem...