Co na zgagę w ciąży? Zioła!

Kobieta będąca w ciąży powinna szczególnie na siebie uważać. Przyjmowanie wszelkich lekarstwo, także tych nie wymagających recepty, powinno odbywać się pod ścisłą kontrolą lekarza, bowiem ciężko stwierdzić co zagrozi płodowi. Nawet tak trywialne, aczkolwiek uciążliwe schorzenie, jakim jest zgaga, należy konsultować z naszym ginekologiem. W takiej sytuacji lekarze często zalecają zioła na zgagę, jako najlepszy sposób naturalny.

U pań, które są w ciąży można zauważyć tendencję do zwiotczenia zwieracza, który oddziela przełyk od żołądka. Z tego powodu, treść znajdująca się za nim może się cofać, wraz z kwasem żołądkowym, do naszego gardła, co może je podrażnić wywołując pieczenie i nieprzyjemne kłucie. Niektóre panie również w okolicach mostka czują pieczenie, dodatkowo pojawiają się niekiedy bóle w klatce piersiowej. W ustach czujemy nieprzyjemny posmak, odbija nam się treścią żołądka. Zgaga najbardziej uciążliwa jest po ósmym tygodniu ciąży, bowiem wówczas powiększająca się macica zaczyna uciskać nasz żołądek.

Zanim zastosujemy jakiekolwiek zioła na zgagę, powinniśmy skonsultować to ze swoim lekarzem. W łagodzeniu pieczenia pomoże nam kminek zmieszany z majerankiem, należy umieścić łyżeczkę mieszanki w ustach i połknąć gdy tylko namoknie od naszej śliny lub mieszanka ziół Fibra Vitale. Z kolei kisiel stworzony z siemienia lnianego spożyty na noc, idealnie wyścieli śluzówkę naszego żołądka, zmniejszając natężenie kwasów. Picie naparów z mieszanek ziołowych także zniweluje uczucie pieczenia. W tym celu idealnie nadaje się rumianek oraz koper włoski. Z kolei prawoślaz lekarski zmieszany z woda ukoi nasz żołądek. Jeżeli mamy tendencję do zgagi, ważna jest także profilaktyka. Powinniśmy unikać zbyt obfitych posiłków aby nie przepełniać żołądka. Poza tym bezpośrednio po spożyciu dania nie powinniśmy się schylać.

Pieczenie w przełyku spowodowane niedomkniętym zwieraczem to bardzo nieprzyjemne doświadczenie, szczególnie w okresie ciąży. Jest to moment w naszym życiu, kiedy szczególnie o sobie dbamy. Dlatego warto zamiast lekarstw stosować zioła na zgagę.Dodaj komentarz, Twoim zdaniem...